Cuketové špagety s miso zálivkou a avokádem

Kategorie Zelenina Obtížnost Nízká Čas přípravy 30 minut Počet porcí 4 Hodnocení 5 hlasů Díky za hlas! Už jste hlasovali!

Něco letního, osvěžujícího a bez zapínání sporáku? Salát z cuketový špaget je přesně něco takového. S letním ovocem, oříšky a výraznou miso zálivkou.

Pokud nemáte spiralizér, nezoufejte. Cuketu stačí nastrouhat na struhadle nebo škrabkou na stuhy. Chovají se pak podobně jako špagety ze spiralizéru.

Suroviny

3 mladé cukety
2 avokáda
2 zralé broskve (meruňky, nektarinky nebo blumy)
1 hrst máty
2 limetky
50 g lískových oříšků

Na zálivku:
3 lžíce miso mugi pasty
3 lžíce limetkové šťávy
3 lžíce agávového sirupu
1 lžička strouhaného zázvoru
1 lžička sezamového oleje
1/2 lžičky mletého chilli

Postup

1 Suroviny na zálivku rozmíchejte v misce metličkou. Pro správnou konzistenci a lesk zálivky zašlehejte trochu teplé vody navíc. Změnu poznáte snadno – zálivka krásně zjemní a bude pěkně spojená.

2 Cuketu s pomocí spiralizéru nakrájejte na špagety, dejte do cedníku, mírně osolte, promíchejte a nechte 15 minut vykapat.

3 Avokádo oloupejte, nakrájejte na silnější plátky a zakápněte limetkovou šťávou. Broskve nakrájejte na dílky, lískové oříšky opražte nasucho na pánvi a na hrubo nasekejte.

4 Vykapanou cuketu osušte a rozdělte do talířů. Přidejte avokádo, broskve a lístky máty. Zakápněte připravenou zálivkou a ozdobte oříšky.

Videorecept vznikl za podpory značky Country Life a obsahuje product placement.