Dušené hříbky s bramborami a kapustou

Kategorie Zelenina Obtížnost Nízká Čas přípravy 45 minut Počet porcí 4 Hodnocení 1 hlasů Díky za hlas! Už jste hlasovali!

Jednoduchá kombinace, když se zrovna v lese poštěstí. Šťouchané brambory s dušenou kapustou na másle a k nim hříbky udělané pěkně vcelku s troškou vývaru.

V kalkulaci cenu hříbků vynechávám a i proto je tak nízká. Pokud byste hřívky kupovali, náklady samozřejmě povyskočí. Jako náhrada za hříbky tady celoročně fungují žampiony.

Suroviny

600 g hřibů
800 g brambor (8 Kč)
300 g kapusty (9 Kč)
200 ml mléka (1,60 Kč)
250 ml vývaru (7,50 Kč)
1/2 cibule (0,70 Kč)
3 lžíce másla (10,50 Kč)
2 lžíce nasekané pažitky (4,60 Kč)
1 lžíce oleje (0,30 Kč)
sůl, pepř

Cena surovin celkem: 42,20 Kč
Cena na porci: 10,60 Kč

Rozpočet počítá s cenami potravin v říjnu 2018. Přečtěte si více o kalkulaci. Do kalkulace není zahrnuta cena hub (počítá se se samosběrem).

Postup

1 Brambory oloupejte, nakrájejte na díly a uvařte v osolené vodě doměkka. Cibuli oloupejte a nasekejte nadrobno.

2 Kapustu očistěte, rozdělte na listy a nasekejte na jemné proužky. Do kastrolu dejte kapustu, máslo a podlijte vodou. Osolte, opepřete a přiveďte k varu. Poduste asi 5 až 7 minut do změknutí.

3 Hřiby očistěte a rozkrojte na polovinu (větší klidně na menší díly). V pánvi rozehřejte lžíci oleje, přidejte hřiby a zprudka osmahněte dozlatova. Přebytečný tuk seberte ubrouskem.

4 Přidejte lžíci másla a cibuli. Osolte, opepřete a hříbky otočte a promíchejte. Cibuli s hříbky takto pomalu orestujte dalších 5 až 10 minut. Zalijte vývarem a svařte na minimum. Když je vývar téměř pryč, vmíchejte pažitku a dejte stranou.

5 K uvařeným bramborám přidejte lžíci másla a mléko. Rozšťouchejte a promíchejte spolu s kapustou. Podle chuti dosolte a podávejte společně s hříbky.

Skromná kuchyně

Recept patří do receptového speciálu Skromná kuchyně. Vařím v něm jednoduše a pro radost. Zároveň levně, ale ne lacině. Projděte si i ostatní recepty a přečtěte si více informací o tom, proč Skromná kuchyně vznikla.

Související

Bramborové noky s dušenými hříbky

Různé

Hříbky a topinky

Různé