Měkoučké chlebové placky bez kynutí

Kategorie Chléb a slané pečivo Obtížnost Nízká Čas přípravy 45 minut Počet porcí 4 Hodnocení 28 hlasů Díky za hlas! Už jste hlasovali!

Tyto chlebové placky jsou krásně měkké i po upečení. Tajemství spočívá v obsahu másla a také v tom, že se ještě teplé placky po upečení nechají zakryté zapařit. Příprava je opravdu jednoduchá – do 30 minut můžou být na stole.

Suroviny

300 g hladké mouky
190 g podmáslí nebo mléka
50 g másla
2 lžíce oleje
1 a 1/2 lžičky soli
máslo na potření

Postup

1 Do mísy dejte všechny ingredience. Buď v robotu nebo ručně vyhnětejte hlaďoučké těsto. Dejte tomu alespoň 10 minut.

2 Těsto zakryjte a nechte v teple odpočinout. Poté jej rozdělte na 6 až 8 stejně velkých dílů. Každý dílek rozválejte na menší placku.

3 Na pánvi rozehřejte trochu oleje a postupně v něm placky opečte z obou stran. Při otočení by se měly krásně nafukovat – můžete je klidně splácnout.

4 Důležité – ihned po upečení je potřete máslem, zakryjte a nechte zapařit. Postupně je takhle naskládejte na sebe a nechte pěkně prohřát a změknout společně.

Skromná kuchyně

Recept patří do receptového speciálu Skromná kuchyně. Vařím v něm jednoduše a pro radost. Zároveň levně, ale ne lacině. Projděte si i ostatní recepty a přečtěte si více informací o tom, proč Skromná kuchyně vznikla.