Šťouchané brambory s růžičkovou kapustou

Kategorie Zelenina Obtížnost Nízká Čas přípravy 45 minut Počet porcí 4 Hodnocení 22 hlasů Díky za hlas! Už jste hlasovali!

Kapustičky na zádíčka opět zasahují! Tentokrát v kombinaci se šťouchanými bramborami a soleným tvarohem. Pokud máte rádi bramborová jídla s mlékem nebo do konce s kyškou, tak tohle bude přesně něco pro vás!

Recept na kapustičky na zádíčka už jsem tady dával víckrát, tak pokud je ještě neznáte mrkněte se. Stále je to jedna z mých nejoblíbenějších metod, jak připravit tu nejchutnější košťálovou zeleninu.

Suroviny

800 g brambor (8,90 Kč)
500 g růžičkové kapusty (29,90 Kč)
250 g jemného tvarohu (16,90 Kč)
250 ml mléka (2 Kč)
2 lžíce másla (5,60 Kč)
2 lžíce oleje (0,80 Kč)
2 lžíce nasekané pažitky (4,60 Kč)
sůl, pepř

Cena surovin celkem: 68,70 Kč
Cena na porci: 17,20 Kč

Rozpočet počítá s cenami potravin v říjnu 2018. Přečtěte si více o kalkulaci.

Postup

1 Brambory oloupejte, nakrájejte na čtvrtiny a uvařte v osolené vodě doměkka (asi 20 Minut).

2 Růžičkovou kapustu očistěte, zbavte svrchních zavadlých lístků a rozkrojte na poloviny. Tvaroh dejte do misky, výrazně osolte a promíchejte (viz recept na solený tvaroh).

3 V pánvi rozehřejte olej. Přidejte růžičkovou kapustu stranou řezu dolů a zprudka orestujte dozlatova. Sundejte z plamene. Přidejte lžíci vody, máslo a dobře osolte a opepřete. Dejte na vypnutou plotýnku a nechte pomalinku dojít do změknutí. Tady se mrkněte na celý postup na kapustu na zádíčka.

4 Uvařené brambory slijte a nechte chvíli vydýchat. Přidejte lžíci másla, horké mléko a dobře osolte. Šťouchadlem nebo vidličkou rozmačkejte a promíchejte. Servírujte s kapustičkami a dílky tvarohu.

Tipy

Cibulka. Pokud máte trochu energie navíc, orestujte bokem trochu cibule a vmíchejte ji do šťouchaných brambor.

Výraznější dochucení kapustiček. Spolu s máslem, můžete ke kapustičkám přidat i kapku jablečného octa, cukr, med nebo javorový sirup.

Slanina! No samozřejmě – vylepšení vykřupanou slaninou na kostičky je tady samozřejmě povoleno.

Skromná kuchyně

Recept patří do receptového speciálu Skromná kuchyně. Vařím v něm jednoduše a pro radost. Zároveň levně, ale ne lacině. Projděte si i ostatní recepty a přečtěte si více informací o tom, proč Skromná kuchyně vznikla.