Chřest na toastu s holandskou omáčkou

Kategorie Zelenina Obtížnost Střední Čas přípravy 30 minut Počet porcí 2 Hodnocení 1 hlasů Díky za hlas! Už jste hlasovali!

Mňo. Nakonec jsem neodolal a přidávám ještě jeden chřestový recept. Tentokrát nic objevného ani vyloženě jednoduchého. Tuhle kombinaci si ale prostě nemůžu odpustit!

Na másle opečený toast, šunka, ztracené vejce a peřina z holandské omáčky. Existuje snad hříšnější snídaňová kombinace? Já myslím, že ne!

Holandskou už umíte, uvařit chřest taky a ztracené vajíčko myslím dáte dohromady. Vejce, chřest i toast můžete připravit s předstihem. Jako poslední si nechte holandskou, kterou servírujte už na zkompletované toasty.

Vypadá to trochu hekticky, ale nenechte se určitě odradit. Tohle je snídaně snů!

Suroviny

250 g chřestu
2 plátky toastového chleba
2 vejce
2 plátky pěkné šunky
1 lžíce másla
holandská omáčka
sůl

Postup

1 Začněte ztraceným vajíčkem. Připravte si kastrol s vodou, kterou přivedete těsně pod bod varu (můžete okyselit octem, pokud chcete). Vejce vyklepněte na děrovanou naběračku nebo do cedníku. Nechte okapat řídký bílek a poté opatrně vložte do vody, kde vejce nechte asi 3 minuty. Opatrně vyjměte a dejte stranou do misky s vodou.

2 V nepřilnavé pánvi zpěňte máslo a opečte na něm oba plátky toastového chleba dozlatova.

3 Chřest oloupejte a blanšírujte ve vroucí osolené vodě asi 3 minuty. Vyjměte a dejte stranou. Vejce můžete před podáváním ohřát ve stejné vodě, ve které se vařil chřest (stačí minuta).

4 Úplně na konec si nechte přípravu holandské omáčky – postup znáte. Pak už jen vše zkompletujte. Toast a na něj šunka. Pak chřest, ztracené vejce a úplně na konec holandská omáčka. Ufff, to byl frmol! Ale máte hotovo! ;)

Chřest 7x jinak

Další recepty s chřestem najdete v mém chřestovém speciálu. Mrkněte se na video a vyražte ven pro chřest, dokud je nejsladší!

Související

Vejce Benedikt

Různé

Toastový chléb

Videorecepty

Chřestové risotto

Videorecepty

Super-sladký grilovaný chřest

Zelenina

Pečený chřest s ranými bramborami a vejcem

Zelenina

Dušený chřest na másle

Zelenina

Křupavý chléb s chřestem a ricottou

Zelenina

Chřestový salát s ředkvičkami

Zelenina

Křehký chřest s kozím sýrem a brambůrky

Zelenina

Holandská omáčka

Videorecepty
ARCHIV

Chřest na plotně

Zelenina